Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod-1.kapitola

 Nalezenec

   Je velmi bouřlivá noc, všude lítají blesky a po malích intervalech vždy blesk rozjasní noční temnou oblohu.

   ,,Muž přes palubu!'' zakřičel jeden z mužu na lodi, co měl zrovna hlídku. Hned byla celá loď na nohou a muž který tam byl jako jeden z posledních se prorval davem, aby viděl kdo to je. Když uviděl, že ten muž na hladině, leží bezvládně tak neváhal a skočil do vody, jako by to dělal každý den.

   ,,Na tady máš provaz! Pořádně ho přivaž a my ho vytáhnem nahoru.'' řekl muž co tělo muže zprvu uviděl. A hodil tamto mu lano, když už byl i s tim mužem blízko přídě.

   ,,Vždyť je to ženská! No fakt je to ženská.'' oznámil ostatním muž, který pro ni skočil do moře. A s překvapením ji začal vázat láno kolem hrudě, aby jí ostatní mohly vytáhnout. ,,Cože? Vždyť vypadala jako chlap Gripe!'' řekl druhý muž. ,,Já si také zprvu myslela že je to chlap, Maxlle. A je ošklivě zraněná! Obě nohy má provrtaný kulkama, musme ji ošetřit. Připravte mi věci!'' křikl na ostatní co jenom hleděli a nic nedělaly. ,,Připravte mi to u mně v kajutě! Tam jí ošetřím.'' křikl ještě spěšně za muži co mu šli pro věci, když ostatní vytahovaly ti ženu na loď. A on šplhal po provazovém žebříku.

   ,,Dobře je nahoře Gripe!'' řekl jeden z mužú a položili jí na dřevěnou palubu lodi. V tom se i zhasnuté lampy rozsvítily, od někud ze zhora se ozval strašlivý řev a žena procitla a říkala: ,,Magnif mně hledá a Šiva přiletí! Magnife! Šivo!'' toto asitřikrát zopakovala a potom zase omdlela. Muži nechápali, ale radši nic neodkládaly a odnesly ji ke Gripovy do kajuty. ,,Přineste ještě nějaké deky a ještě nějaké suché a teplé věci pro tu ženu.'' řekl ještě Grip, když jí donesly k němu do kajuty a potom jí už začal vyndavat kulky z nohou a ošetřovat ji.

   Asi po deseti hodinách se žena probrala, nejdřív si tiše sedla na postel a pozorně si prohlížela kajutu Gripa. ,,Kde to jsem? Jak jsem se sem dostala? Co tu dělám?'' ptala se šeptem Gripa, který seděl naproti ní v židly. ,,Buďte v klidu. Jste u mně na lodi a dnes večer jsme vás vylovyli jsme vás z moře. A jelikož jste byla zraněná tak tak jsem vás ošetřil. Jak se jmenujete?'' zeptal se Grip, a trochu se na tu ženu pousmál.

   ,,Já se jmenuji...''chvíly se zamyslela, vypadalo to jako by nevěděla jak se jmenuje, pak ale hned řekla: ,,mám pocit že mi říkaly Nia, na žádné jiné jméno se nepamatuji.'' řekla žena.

   ,,Hmm, dobrá já jsem Grip. Měla jste v nohou dvě kulky, které jsem vám vindal.'' řekl Grip a podal jí dvě kulky a dál pokračoval. ,,Jinak jste tam měla i tenhle štítek.'' dodal Grip a podaljí štítek s nějakým číslem ,,Je to, asi bankovní konto nějaké rakouské banky a nebo nějaké telefoní číslo, ale spíš to bankovní konto.'' ještě dodal Grip, když viděl že Nia nechápe.

   ,,Hmm, to je zajímavé. Jaké je datum?'' zeptala se zmatená Nia.

   ,,Datum? Teď je třicáteho června dvatisíce. Proč to chcete vědět?'' zeptal se jetě Grip.

   ,,Protože moje poslední vzpomínka je jak koukám na kalendář. Bylo zrovna dvacátéhočtvrtého listopadu dvatisícedva. Co jsem těch pět let dělala? Snad se to dozvím na tom bankovním kontě, nebo co to je za číslo, z toho štítku.'' řekla Nia a pevně stiskla štítek.

   ,,Jo ještě něco. Když jsme vás vylovily začala jste říka: ,Magnif mně hledá a Šiva přiletí. Magnife! Šivo!' nebo něco takového. Kdo je to Magnif a Šiva?'' zeptal se Grip ,, A ještě něco. Nevím co to bylo ale když jsme vás položily na palubu tak se rozsvítily všechny zhasnuté lampy co jsou na lodi a od někud ze zhora se ozval strašlivý řev.'' ještě dodal Grip.

   ,,Magnif nevím kdo nebo co to je, ale Šiva je můj orel. Já také nevím co to bylo.'' řekla Nia, chtěla pokračovat, ale zarazila se protože do kajuty vrazil jeden z mužů s vystrašeným obličejem ,,Pane! Pane! Teď ne stěžni přistál nějaký orel, nebo co je to za ptáka.'' Nia na něj vyvalila oči a Grip se pohotově zvedl a šel s mužem na palubu. Nia se chtěla postavit, ale nohy jí neposlechly a spadla zpátky na postel. Zkusila to znovu, ale tentokrát se opřela o zeď kajuty. Sice jí nohyhodně bolely, ale i tak šla opřená o zeď na palubu.. Když se dobelhala na palubu jednou rukou si zakrila oči, protože jí svítilo slunce do očí. Nia pronikavě zapískala, zavolala: ,,Šivo!'' a druhou ruku zvedla. Všichni na palubě se zastavily a otočily se směrem k nově příchozí. Orel se otočil rozpřáhl křídla, párkrát mávnul křídly a potom jenom doplachtil k Nie a usadil se jí na ruce. Nia se jenom usmála.

2.Kapitola

 Objevování sama sebe

   ,,Copak, Šivo? Jak ses měla? Hmm, určitě dobře. Co to tady máš?'' uvítala Nia Šivu a zkoumala papírek co měla za kovovým kroužkem co měla na levé noze. ,,Gripe! Pojď jsem na chvíli.'' zavolala Nia na Gripa, který stál poblíž. Grip hned přišel ,,Prosím můžež mi tohle ještě jednou přečíst?'' a podala mu papírek který vytáhla ze Šivyninyho kroužku.

   ,,Touhle řečí já nemluvím a ani nečtu. Já tomu prostě nerozumím! A tahle řeč vúbec existuje? Já jen, že jsem tyhle znaky nikdě neviděl.'' řekl Grip a vážně se podíval na Niu. ,,A co tam vlastně stojí? Vím že mi do toho nic není, takže když mi to neřeknete tak to pochopím''

   ,,Hmm, mně to příjde úplně normální. Do jakého přístavu plujete? V první přístavu se rozloučím a pojedu do německa.'' řekla Nia a dál se zaraženě dívala na papírek. ,,Stojí tam,'' řekla Nia, ale hned pokračovala. ,,že v st. Malo na mně bude čekat Grisold a Sheta. Ale nevím kdo to je.'' odpověděla Nia a trošku zamračeně se podíval na Gripa.

   ,,Hmm, to je zajímavé. Právě do st. Malo plujeme.'' řekl Grip a podíval se na dřevěnou podlahu paluby. A najednou se zarazil a vykulil oči a nevěřícně se podíval na Niu a řekl: ,,Vy nemáte stín! Jaktože nemáte stín?''

   Nia se podívala na podlahu a jenom vykulila oči a otevřela ústa překvapením. ,,Já nevím. Čím dál se sama sobě začínám nelíbyt. Nevím kdo jsem, ale jediné co vím je, že se jmenuji Nia, mám orla Šivu a že v st. Malu bude čekat nějaký Grisolda Sheta. Nic víc, nic míň.'' řekla Nia a podívala se Gripovy do očí.

    ,,Třeba to bude nějaký příbuzný.'' řekl Grip i když tomu sám nevěřil.

   ,,Hmm, to asi ne. Ale to je jedno, když se o mně někdo přihlásí tak s ním půjdu.'' řekla Mia a odbelhala se zpátky do Gripovy kajuty i se Šivou na rameni.

   Když si Nia sedla na postel tak si vyhrnula nohavice od kalhot a zamyšleně se koukala na svoje zranění a natáhla ruku ke stehnu. A když byla rukou nad zraněním tak se najednou z její dlaně rozsvítilo oslňující světlo, ale najednou na noze už neměla žádne zranění ani jizvu. Nia se zděsila, ale jakoby jí tělo a mysl neposlouchaly a udělala to samé i na druhé noze a i ta se jí uzdravila. Nia tam jenom vyděšeně seděla a koukala se střídavě na ruku a na nohy. Potom se koukla na Šivu a ta si seděla na posteli a koukala se, jakoby to viděla každý den.

   Asi po půl si Nia lehla a spala. A asi po dalších šesti hodinách se Nia znovu probudila a šla na palubu.

3.Kapitola

 Legenda

   Když Nia vyšla na palubu, byla už úplná tma a na palubě nebylo živáčka až na Gripa, který stál u zábradlý na přídi a díval se na plynoucí vodu.

   ,,Jednou jsem četl...'' začal Grip, když si všiml že Nia je na palubě. ,,...jednu báj. Všichni mi řekly, že je to pohádka a že se to nikdy nestalo a ani nestane. Ale já tomu pořád věřím.''

   ,,A co v té báji stálo?'' zeptala se Nia.

   ,,Že jednou loď vyloví za bouřlivé noci ženu, která si nebude pamatovat svají část minulosti a která bude ze spaní volat jména svých okřídlených společníků. Nio! Ta báj je o tobě.'' řekl Grip a podíval se Nie do očí ,,A taky tam stálo že ta žena je vyvolená!''

   ,,Ne! To je jenom nějaká náhoda. To přeci nemůže být pravda. To je jenom souhra náhod.'' řekla nevěřící Nia

   ,,Pober si to jak chceš, ale je to pravda. Přemýšlej o tom. Já jdu spát.Taky tam stálo, že si ta žena uzdravý nohy vlástnímy rukamyřekl Grip a otočil se k odchodu  ,,Jo! A zítra dorazíme do st. Malo.'' dodal Grip a odešel.

   Nia tam stála jako skoprnělá. A potom jakoby jí něco cvaklo v mozku a přistoupila k tyči, která byla ve výši asi dvou metrů. Nia natáhla ruce a chytla se tyče. Na chvilku zapochybovala. Ale hned to hodila za hlavu a začala se pomalu vytahovat nad tyč a potom se spouštěla dolů a zase se vytáhla a spostila dolů.

   Asi po půl hodině přítahů se Nia postavila znovu na palubua tam si na chvíli sedla a přemýšlela. Po pěti minutávh se zvedla a začala cvičit bojové umění. Po hodině cvičení Nia přistoupila k zábradlí a pozorovala jak plyne voda. Něco jí začalo nutit přiložit prsty ke rtům a zapískat a vyhrálo to. Nia přiložila prsty ke rtům a pronikavě zapískala. Najednou se na obzoru něco zablesklo, vypadalo to jako blesk, ale blesk to nebyl. Spíš to vypadalo jako nějaké šupiny. Potom se u přídi objevili delfíni a jakoby říkaly: ,,To jsi neměla dělat, Nio! To jsi neměla!''

   Nia jenom nevěřícně zakroutila hlavou a podívala se na obzor. Potom jí něco napadlo.

   Pytel s pískem, který byl na palubě vedle záchraného kruhu, vzala a přivázala ho ke stěžni. ,,Hmm, sice to nevypadá jakoboxovací pytel, ale ke svému účelu poslouží dobře.'' řekla zamyšleně Nia sama pro sebe. Zaujala postoj a začala tak okolo provizorního boxovacího pytle skákakt a boxovat do něj. Asi tři hodiny tam takhle cvičila potom se začalo rozednívat a tak přestala.

   ,,Že budeš celou noc trénovat, to v té báji také stálo.'' řekl Grip, který viděl spocenou Niu po celé noci perného cvičení a teď se znovu přitahovala k tyči. ,,Běž si lehnout a připravit se. Za tři hodiny budem st. Malo.'' dodal Grip. Nia ho poslechla a šla k sobe, ke Gripovy, do kajuty se připravit.

4.Kapitola

 st. Malo

   V přístavu st.Malo stáli a netrpělivě čekali dvě osoby se třemi koňmi. Jedna osoba byl muž vysoký asi 180 centimetrů, mněl tmavší pleť a krátké sněhobíle vlasy, na sobě měl staré ošuňtělé džíny a černé přiléhavé tričko. Druhá osoba byla žena, vysoká 170 centimetrů, na sobě měla, stejně jako muž, staré ošuňtělé džíny a černé přiléhavé tričko. Oba dva seděli na ušlechtilích koních a třetí kůň byl z nich nejušlechtilejší. Oba dva se na sebe usmáli a oči se jim rozářili nedočkavostí, když do přístavu vplula rybářská loď. Po chvilce k nim přiletěl i nádherný tmavý orel a usadil se muži na rameni.

   Nia už půl hodiny před tím, než připluly do přístavu, nedočkavě stála na palubě i se Šivou. Když vpluly do přístavu, tak Nia Šivu pustila a řekla: ,,Leť a ukaž mi, kdo na mně čeká. Ty to určitě, na rozdíl ode mne, víš. Tak leť!'' A Nia Šivu sledovala. ,,No a je to tady. Zas bude loučení.'' řekla si Nia sama pro sebe a šla na příď.

   ,,Dělejte chlapi! Trochu pohybu do toho umírání!'' dirigoval Grip posádku. ,,Bezva! Vidíte jak vám to jde.'' řekl Grip a usmál se na Niu. ,,Tak Nio a jsme tady. Kde máš Šivu?'' zeptal se Grip Nii.

    Támhle.'' řekla Nia a ukázala na dvě postavy, které sesedaly z koní. Muž dal ženě otěže od svého koně a ještě od třetího a potom šel vstříct lodi a na rameni mu seděla Šiva.

   ,,Tak vidím, že jsi ve společnosti. Takže se mněj hezky.'' řekl Grip a objal Niu. ,,Kdykoliv budeš potřebovat rybáře, nebo snad loď, která tě někam zavezla, tak není nic jednodušího, než sem zajít.'' dodal Grip a políbil Niu na tvář.

   ,,Děkuji a ty se mněj , také dobře.'' řekla Nia a odešla směrem k muži se Šivou.

   ,,Nio! Jak ses měla? A co se ti stalo, žes tak dlouho neozvala? Magnif myslel, že se zblázní, když ses neozvala pět let.'' říkal muž.

   ,,Kdo jste? Vy jste Grisold?'' zeptala se Nia muže.

   ,,Muž strnul a jenom nevěřícně koukal a otočil se na ženu u koní. ,,Počkat. Ty si mně nepamatuješ? Ano, jsem Grisold.'' řekl zaražený muž.

   ,,Ztratila jsem paměť. A minulích pět let si vůbec nepamatuju. Stejně si nepamatuju tebe nebo Magnifa. I když mi ta jména něco říkají, ale vůbec si je nemůžu zařadit.'' řekla Nia.

   ,,Tak o těhlech věcech by jsme neměli mluvit, aspoň ne tady na ulici. Pojď pojedem a cestou ti vše vysvětlím.'' řekl Grisold, otočil se a šel ke koním, Nia ho následovala, tam nějakou cizí řečí promluvil s ženou a nasedl na koně. ,,Nasedej. mám ti toho dost co říkat.'' vyzval Niu Grisold a dal Nie otěže třetího koně. Nia ho poslechla a nasedla na koně. Potom muž pobídl svého koně a odcválal pryč, žena ho hned následovala, ale Nia se ještě otočila a usmála se naGripa, který vše sledoval. Potom Nia už pobídla koně a odcválala pryč za Grisoldem.

5.Kapitola

 Emoce

   Grisold zastavil na jedné nádherné mýtině v lese, kde se pásli další dva koně. ,,Tohle je Isolde tvá nejmilejší klisna.'' řekl Grisold a ukázal na žlutou klisnu s bílou hřívou ,, A támhle je tvá druhá klisna Sinope, tu jsi dostala od eurydis'' a ukázal na druhou klisnu, která byla zrzavá a měla širokou bílou lysinua všechny nohy ke kolenům bíle. ,,A já jsem Grisoldtvůj třetí kůň a tohle je Sheta klisna druhého vyvoleného.'' řekl Grisold ukázal na Shetu a sesedl z koně. Potom začal něco mumlat a najednou se rozářil, Nia si musela zakrýt oči a když je odkryla tak tu nestál muž, ale nádherný ušlechtilí hřebec. Potom sesedla Sheta a zopakovala to samé po Grisoldovy. Nia tam jenom seděla na koni, jako opařená. Potom sesdla i ona.,,Ty jsi vyvolená. Můj otec Hanateda tě zachránil z mlhy, která tě málem oslepila. A! Uplně bych na něj zapoměl. Určitě sis všimla, že ti chybí stín co? A víš proč to je?''

   ,,Ano všimla jsem si toho. Toho by jsi všiml snad jenom slepý.'' odsekla Nia a ušklíbla se na Grisolda. Potom pokračovala ,,Nevím proč to je! A víš proč? Protože jsem ztratila paměť! Pokud sis toho ještě nevšiml!'' křičela Nia  a odešla do lesa.

   ,,Nio! Počkej! Musím ti to vysvětlit! U míš ovládnout magii a proto musíš zachovat klid! Jinak nad svojí magií ztratíš moc! Hlavně se prosím nerozmachuj rukama!'' křičelGrisold za Niou.

   ,,A proč bych se nemohla rozmáchnou rukama? A co mi to tady bulikuješ? Žádná magie není! A nikdy nebila a ani nebude!'' rozkřikla se Nia na Grisolda a mocně se rozmáchla rukama. Najednou z jéjí rukou vystřelila vzduchová vlna v ten samí okamžik se na obloze objevil drak a přisrál těsně před vlnu, která se řítila na Grisolda, Shetu a koně, aby je ochránil. Vzduchová vlna se o draka rozbila, ale drak zasténal a omdlel. Najednou Nia zasténala, chytila se za levý bok a omdlela do vysoké trávy. Drak měl na levém boku četné zranění, které mu způsobila vzduchová vlna.

   ,,Sheto, ta se postarej o Magnifa! Já se postarám o Niu!'' křikl Grisold na Shetu a rozcválal se k Nie.

   ,,Už víš proč se nesmíš rozmachovat rukama? Také musíš držet své emoce na uzdě, nebo to takhle dopadne vždycky.'' řekl Grisold Nie, když se probudila z bezvědomí. ,,Magnif se nás pokusil chránit, protože nás by to rozsekalo na kusy. A tohle si úprosím zapamatuj: Když pošleš své kouzlo proti svému drakovy, tak tu samou bolest ucítíš i ty. Jinak, Magnif se ještě neprobral. Přitáhli jsme ho sem, aby byl u ohně a taky jsme ho ošetřili, ale úplně uzdravit ho dokážeš pouze ty. Ty víš jak ho uzdravit, protože sis sama uzdravovala nohy. Mimochodem, jenom díky tomu jsme tě našli. dořekl Grisold a podíval se Nie do očí.

   ,,Jo vím. Doufám že mi to odpouštíš. A teď musím uzdravit Magnifa.'' řekla Nia a vstala. Ale jen se postavila na nohy, tak zase byla na zemi. Chtěla to zkusit ještě jednou, ale Grisold jí zastavil ,,Ještě seš moc slabá. Nepostavíš se na nohy natož uzdravovat Magnifa.'' řekl a usmál se.

   ,,Ale Magnifovy něco je. A já se neuzdravím dokud se neuzdravý on. Takže-'' řekla Nia a dívala se Grisoldovy do očí ,,-se k němu doplazím.'' dořekla Nia a začala se plazit k Magnifovy.

   ,, Nio, ale to že ho budeš takhle vyčerpaná uzdravovat tě může stát i život. Drak bez jezdce může žít nemůže, ale jezdec bez draka ano.'' řekl Grisold a díval se při tom Nie, která se otočila, do očí.

   ,,To je jedno! Já ho uzdravím. Když si věříš, tak dokážeš i nemožné.'' řekla Nia a plazila se dál. Když byla u Magnifa, tak ho pohladila levou rukou po hřbetě a potom natáhla pravou ruku a začala ho uzdravovat.

   ,,Jsi blázen víš to? Vždyť můžeš zemřít ty i Magnif! Copak nejevíš, ani trochy úcty k Lofaolka?'' říkal rozčílený Grisold.

   ,,Já vím! A k Lofaolka jevím tolik úcty, jako nikdo jiný.'' okřikla ho Nia a dívala se Grisoldovy do očí. A z jejího pohledu bylo vidět, že žádný odpor nestrpí. Tak se otočila, znova začala uzdravovat Magnifa a ještě dodala: ,,A teď mně nech v klidu pracovat.'' Když, ale byla Nia u poslední rány, tak se najednou bezvládně zřítila na zem.

6.Kapitola

 Drážďany

o měsíc později, Drážďany, Německo

   Do Drážďan přijela žena na nádherné žluté klisně. Zastavila se u nárosní banky a sesedla. Potm svojí klisnu pohladila na čele, pošeptala jí něco do ucha pustila ji. Klisna chviličku stála, potom se prudce otočila a utekla. Žena se za ní chvilku dívala, potom se otočila a vešla do banky.                                                                            

   Žena byla vysoká a štíhlá, měla čistě bílé vlasy-byla totiž albín-a na pravé tváři měla tetování nádherné hlavy draka. Na sobě měla teplý svetr a staré džíny.               

   Když vešla do banky, přistoupila k okýnku a řekla ženě co za ním seděla. ,,Chci si vybrat toto konto.'' A podala jí štítek s číslem konta.                                         

   ,,Hmm, dobrá počkejte chvíly.'' řekla žena a dala si sluchátko od telefonu k uchu a někam zavolala. ,,Dobrá támhle jde pán, ten tam s vámi dojde.'' řekla žena a ukázala na vysokého štíhlého muže.

   ,,Děkuji.'' řekla žena a šla vstříce muži. ,,Dobrý den!'' Pozdravila žena, ale muž jí neodpověděl. Zavedl ženu do vedlejší chodby a tam stál nějaký přístroj.

   ,,Položte na to dlaň.'' řekl muž a ukázal na přístroj. Žena neduvěřivě položila dlaň na přístroj. Jen co tam dlaň položila dlaň, tak jí přístroj začal skenovat ruku. Potom se otevřely dveře a muž jenom naznačil, aby žena vešla. Potom se dveře zavřely a žena zůstala v místnosti sama. Nejdřív tam jenom stála a koukala se na přepážku, kde byla hromádka pěnez a pod nimy kufřík. Žena pomalu přistoupila k přepážce a vytáhla z pod peněz kufřík a otevřela ho. V kufříku bylo šest pasů, každý na jiný, až na fotky ty byli na všech stejné. Jeden pas chyběl, byla tam jenom záložka na jméno Kathen Stephensová. Jeden z pasů ženu zaujal, byl na jméno Jane Raschová a bylo vidět, že je hodně používaný. Potom žena pasy odložila a znovu se podívala do kufříku. To co tam uviděla ji očividni zaskočilo. Byl tam nový mobilní telefón, nejspíš švýcarské hodinky a dvě menší zbraně. Žena na to chvilku koukala potom vzala batoh, který tam ležel, a dala do něj peníze s pasy. Mobilní telefón si dala do kapsy u kalhot a hodinky si nandala na levou ruku. Zbraně nechala v kufříku. Žena vzala batoh s penězi a pasy potom se zvedla a odešla. Kufřík se zbraněmy  nechala na stole.

   Když byla skoro u východu někdo na ní zavolal. Žena se otočila, byl to muž v policejní uniformě. Najednou uviděla jak si sahá za pásek a vyndává pouta. Žena zvedla ruce v gestu, že se zdává. Strážník k ní přistoupil a chytl ji za rameno, žena ho rychlím pohybem přehodila přes svá ramena. V ruce jí zustala zbraň, kterou v obraně hrozila ostatním. V Bance náhle nastala panika, ale v ženě vládl klid a překvapení sama sebou. Začala se koukat po únikové cestě, nc jí nanapadlo, až na. Zrak jí zůstal na oknech. Žena se rozeběhla, zahodila zbraň a skočila skrz okno ven. Hned se zvedla a vydala se na zběsilí útěk.

   Běžela už dva bloky, a tak trochu polevila v tempu. Najednou za sebou uslyšela policejní sirény. Pohled jí ulpěl na crosové motorce před ní, v níž byli ještě klíčky. Rychle se k ní rozeběhla a sedla si na ní, otočila klíčkem a motorka nastartovala. Poto, už jenom šlápla na plyn a odjela směrem pryč z města.

   Když už byla na konci města, začala se jí točit hlava a dělalo se jí zle. V tu s jí v hlavě rozezněl Magnifův jasný hlas: ,,Musíš okamžitě z města! Ty potřebuješ k životu přírodu a tu ve městě nenajdeš.'' Žena tedy přidala na plyn a rozjela se plnou parou pryč z města.

*    *    *

velitelstvý CIA, Langley

   ,,Jak to že vám utekla?'' rozčiloval se muž ,,Máme nejmodernější prostředky a ona vám stejně uteče, a to má jenom nohy! No je tohle normální?''

   ,,Není, pane. Ale ona vyskočila z okna. A to jsme byli, prosím, ve třetím patře. Je možné, že y ten pád přežila? Ne! Ale ona to pežila. Ona snad není člověk!''

7.Kapitola

 Micky Gregory Laurin

O dva týdny později, nedaleko New Jersey

   Na ísečné pláži stál nádherný černý hřebec s bílou hřívou a ocasem, a na něm seděla nádherná vysoká žena. Její čistě bílé vlasy se na slunci leskly a na sobě měla věci, jakoby vyšla ze středověku. Na zádech měla toulec plný šípů, v pravé ruce krátký jezdecký luk a u levého boku se jí blištil obouruční meč. Žena se chvilku dívala na dům, který stál na pláži potom pobídla svého koně a pomalým cvalem mířila k domu. Před domem sesedla z koně a šla ke dveřím. Žena začala hledat zvonek, nikde ho nenašla, a tak zaťukala na dveře.

   ,,Jo, jo už běžím. Chviličku počkejte, hned jsem tam.'' ozval se tlumený hlas z domu. A za chvíli se dveře otevřeli. Ve dveří stál menší muž s krátkými tmavými vlasy a trošku splcnutou špičkou nosu. Byl oblečen v krátkém modrém tryčku a třičtvrtečních jeánách. Muž si zkoumavě prohlížel ženu a žena zase muže.

   ,,Jste Micky Gregory Lauryn?'' prolomila nesneitelné ticho žena.

   ,,Ano, to jsem. A kdo jste vy? A co po mně chcete?'' odvětil jí muž.

   ,,Já jsem Niky Smithová. A potřebuji od vás, aby jste mně naučil, jak se vyhýbat a skrývat ped jistými lidmi.''

   ,,Takove obory neučím.'' řekl muž a zavíral dveře.

   ,,Opravdu Jasone?'' řekla žena a zastavila dveře. Muž zbystřil a dveře znovu otevřel. Potom gestem naznaničil Niky, aby šla dál. Potom se rozhýdl po pláži a zavřel dveře.

   ,,Jak víte tohle jméno? A vůbec, jak víte, kde jsem?'' řekl muž, když zavřel dveře.

   ,,Vím mnoho věcí, ale na víc se nepamatuju.'' řekla Niky a podívala se muži do očí. ,,Stejně, jaky vy před pěti lety. Jasone nebo snad radši Davide?''

   ,,Radši Micky. Hmm, to mnohé vysvětluje, ale nevysvětluje to, proč jste takhle oblečená, proč nosíte u pasu meč, na zádech máte toulec se šípy a v pravé ruce luk.'' řekl muž a kývl na Niky

    ,,Nepoužívám pistole, jako vy. Ale používám luk, šípy a meč a na to musím být stilově oblečená. Tak jako vy jste chodil v tmavých věcech, tak já chodím v těhlech věcech. Ale pistoli samozřejmě, také mám. Jistota je jistota.'' Dořekla Niky a usmála se.

   ,,Co si takhle začít tikat?'' navrhl muž a podal Niky pravou ruku v přátelském gestu. ,,Já jsem Jasone, David, Micky nebo jak mi chceš říkat.''

   ,,Dobrá a já jsem Niky, Kathen, Jane nebo jak mi chceš říkat.'' řekla Niky a přijala Jasonovu ruku a usmála se.

   ,,Takže ty chceš učit? Tak to bude těžké Protože ty a tvůj kůň přitáhnete hodně pozornosti.'' řekl Jason, když si poklepali rukama.

   ,,Myslíš?''

   ,,To si piš, že si to myslím. Nebo si snad myslíš, že si lidi nebudou pamatovat holku ze středověku na koni?''

   ,,Já si teda myslím, že viděli pouze ženu jak jde po pláži. Protože, jak vypadáme ve skutečnosti jsi viděl jenom ty.''

   ,,Kecy, to není možné.''

   ,,Ale je, když někdo ovládá magii, tak je možné i nemožné.''řekla Niky a vyčarovala ohnivou kouli, která se jí vznášela nad dlaní. Jason jenom němně zíral a Niky se smála.

   ,,To je jenom nějaký optický klam. Určitě to je optický klam. Tohle není možné.''

   ,,A tohle je, taky optický klam?'' řekla Niky a mávla rukou. V ten samí okaamžik vypadali Jasonovy všechny vlasy, Niky k němu přistoupila natáhla ruku, z níž jí vystřelila záře. Začala uzdravovat. Potom ruku stáhla, záře pominula a Jason měl všechny vlasy, jako před tím.

   ,,Jak jsi to dokázala?'' vykoktal ze sebe Jason

   ,,Magie.'' odpovědla Niky

8.Kapitola

 První Loučení

   ,,Takže ty ovládáš magii?'' ptal se Jason Niky.

   ,,No, taky. Tak co budeš mně teda učit?'' odvětila Niky

   ,,Jo budu tě učit. A naučíš mně také nějaké kouzla?''

   ,,Uvidíme.'' řekla Nia a usmála se

O měsíc později, na pláži u domu Mickyho Gregoryho Lauryna

   ,,Už ti to jde!'' říkala Niky Jasonovy, který právě vykouzlil ohnivou kouli. Nia a Micky se smáli od ucha k uchu. ,,Pak že ti to nikdy nepůjde. Tak pojď půjdem domů.'' řekla Nia a otočila se k odchodu.

   ,,Ale jak to mám nechat zmizet?'' zeptal se Jason, který si nevěděl rady.

   ,,Přestaň na to myslet!'' křikla Niky a odešla do domu.

   Za chvíly přišel i Jason. ,,Kokni se z okna.'' řekl Jason, když zavřel vstupní dveře

   Niky se koukla z okna a stuhl jí obličej. Protože na ulici stáli dvě auta s agenty. ,,A sakra. Za jakdlouho myslíš, že vyrazí?'' zeptala se Niky.

   ,,Normálně to bývá asi tak půl hodiny, ale kdo ví.'' odpověděl Jason.

   ,,Jdu si pro věci! A převliknout se na hon!'' řekla Niky a vyběhla do schodů. O chvilku později přišla Niky v elfských věcech, u boku se jí pohupoval obouruční meč, na zádech měla toulec plný šípů, v pravé ruce krátký jezdecký luk a za opaskem pistoli. ,,Z lovce se stává kořist.'' pronesla Niky. ,,Grisold už je na cestě. Tentokrát se nebudu skrývat, Ty výš co máš udělat. Já jsem narušila tvůj klid, a tak ti ho musím vrátit.''dokončila Niky a dívala se Jasonovy do očí.

   ,,Dej na sebe pozor.'' řekl Jason

   ,,Neboj dám.'' řekla Niky a vyšla z domu. Niky se zastavila za dveřmi a rozkřikla se: ,,Tak co kluci, jdem na ta?'' jenom to dořekla, tak se rozeběhla na pláž. Agenti na sebe překvapeně zírali a potom vyskočili z aut a rozeběhli s za Niky. Najednou po pláži běžel Grisold. Niky mu běžela vstříct. Když byla u Grisolda, tak se odrazila a skočila do sedla. Hned šáhla do toulce pro šíp, vložila ho na tětinu, zamířila a vystřelila. Jeden agent se skácel k zemi. ,,A jedem Grisolde!'' řekla potom chopila Grisoldovy otěže, pobídla ho a cvalem ujížďeli po pláži. Agenti se hned otočili a běželi k autům. Nia znova vytáhla z toulce šíp, zamířila a vystřelila. Druhý agent padl, ještě zbývali dva. V tom z domu vyběhl Jason. Rychle běžel k autům a připevnil na ně nálože, když byl v bezpečné vzdálenosti znmáčknul tlačítko na ovládání. Auta vturánu vybouchli. Jednoho agenta to odhodila dva metry daleko, byl v bezvědomí. Mezitím Niky zmizela v blízkém lese a Jason nasedl na crosovou motorku. Mířil také do lesa. Poslední Agent si všiml druhé crosové motorky hned k ní přeběhl, nasedl, na stratovou a míříl za Jasonem.

   Nia čekala za houštím, když Jason projel, tak ještě chvíli čekala. A dočkala se. Jasona pronásledoval. Hned Grisolda otočila a cválala tak, aby jí agent neviděl. Potom odbočila na louku a do rokle vedle louky. ,,Tak Grisold, ještě nahoru.'' řekla Nia  a pobídla Grisolda do kopce. Grisold poslechl a přidal. Za chvíli byli na druhé straně rokle. Nia vytáhla šíp, položila ho na tětinu luku a čekala.

   Najednou uslyšela zvuk motorek. Byl to Jason a za jím jel agent. Niky zamířila. Střelila. Agent se zkymácel z motorky a motorka po pár metrech spadla na zem taky. Jason se otočil, a když uviděl agent i s motorkou na zemi, tak smykem zastavil.

   Niky znovu šáhla do toulce pro šíp. Položila ho na tětinu. Ale tentokrát na něj přičarovala pergament. Zamířila. A střelila. Počkala, až šíp dopadne a potom se Grisold vzepjal a i s Niky cvalem odjel pryč.

   Jason si myslel, že ho Niky zastřelí, když sahala pro další šíp. Ale když se mu šíp zapíchl před nohama, tak se usmál. Najednou si všiml, že je na šípu pergamen. Sklonil se a pergamen ze šípu sundal. Rozbalil ho a četl.

Ahoj Jasone Bourne!

Moc ti děkuji za spolupráci a učení. Naše cesty se, ale musí rozdělit. Já si musím sjednat nedávnou minulost a ty zase klid. Ale jedno ti slibuji a to, že se ještě uvidíme. To jediné vím jistě. Zatím co budu prač, si pořád procvičuj magii. Budeš jí potřebovat.

Tvoje milá Niky Smithová

   Když to Jason dočetl, tak se podíval na Niky ta tam, ale už dávno nebyla. Jason se začal usmívat. Pergamen si strčil do kapsy a na crosové motorce odjel zpět domů.

9.Kapitola

 Helliwelovy

Lesy nedaleko San Franciska

   ,,Byla to vysoká hubenější žena s čistě bílými vlasy. A ten kůň byl vysoký a nejspíš to byl Arabo-Berber, měl nádhernou barvu, byl černočerný a jeho bílá hříva a ocas.'' vypovídala šokováná žena detektivovy Haleovy.

   ,,A nevíte nějaký znak té ženy? Jak mluvila, chůze nebo jestli neměla nějaké tetování?'' vyptával se dál detektiv Hale.

   ,,No, vlastně ano. Měla tetováí na rukou a na pravé tváři. A opravdu jí budete hledat? Já jen, že nebýt jí tak tu, už nejspíš nejsem.''

   ,,Musíme. Když se nepřihlásí sama.'' řekl Hale a odešel za svou parťačkou.

   ,,Že je to ta stejná?'' ptala se detektivka Cartrová, když k ní přišel Hale.

   ,,Popis sedí. Musíme jí najít. nebo budeme bez práce.'' řekl Hale a usmál se. ,,Tahle si, ale všimla tetování.''

   ,,Jo? Aspoň máme něco novýho.''

*   *   *

v tu samou chvíly, San Francisko

   Žena vyběhla schody k domu a zazvonila na zvonek. ,,Phoebe, jdi otevřít!'' ozvalo se z domu.

   ,,No jo už běžím.'' řekl druhý hlas a žena uslyšela kroky, jak se blíž ke dveřím. Najednou se dveře otevřely a před ženou stála stála menší tmavovlasá žena. ,,Co si přejete?'' zeptala se žena.

   ,,Sestry Helliwelovy?''

   ,,Ano.'' odpověděla žena, byla to totiž jedna ze sester.

   ,,Pozor! Ohnivá koule!'' křikla žena a strhla jednu ze sester na zem. Sama se však nesehla řed ohnivou koulí. Žena natáhla ruce a ohnivou kouli chytila, jako míč. V jejích rukou se koule ještě zvětšila a potom jí hodila po démonovi co jí poslal. Žena zasáhla a démon shořel. ,,Koukám, že máte pořád rušno, že? Ukažte pomohu vám.'' řekla žena a pomohla vstát jedné ze sester. ,,Promiňte, že jsem vás tak odhodila, ale jinak to nešlo. Ale zásah to byl pěkný co?''

   ,,No to byl. A kdo vůbec jste?''

   ,,Já jsem Raya Polska. A vy budete Phoebe, že je to tak?''

   ,,Ano jsem.''

   ,,Můžu jít dál? Potřebuju si s vámi promluvit.''

   ,,Tak pojďte dál.'' řekla Phoebe a rukama naznačila že ma Raya vstoupit.

   ,,Kde máš sestry?'' zeptala se Raya

   ,,Tady jsme!A kdo jsi ty?'' ozval se hlas za Rayaou.

   ,,Á Piper a Page. Jak jsem řekla tady Phoebe. Jsem Raya Polska a potřebuju si s vámi promluvit.

   ,,Ale my s tebou nechceme mluvit!'' odsekla Piper a vystřelila po Raye ohnivou kouli. Nia jí chytila a nechala kouli zmizet. Potom se Page přenesla za Rayu a držela jí nůž u krku. Na to Raya přenesením dva metry od Page.

   ,,Vy to nechápete stojím na vaší straně!'' vykřikla Raya

   ,,A jak nám to můžež potvrdit?'' řekla Piper a hodila po Raye lektvar. Ten se rozbil a vyšel z něho dým. V dýmu Raya začala kašlat, ale za chvíli z dýmu vyšla.

   ,,Kruci! Jak vám to mám ještě dokázat? Nestačí vám, že jsem Phoebe zachránila před ohnivou koulí a démona tou samou koulí zničila. Kdyby si to nebyla ty Piper, tak tu tvojí kouli mnohonásobně zvětším a hodím jí po tobě. A tebe Page, bych přehodila přes rameno, tak že by jsis zlomila vaz. Ale já jsem tvojí kouli nechala zmizet a od tebe jsem se přenesla.Tak mi zkuste věřit ano? A ani ten váš lektvar na mně nepůsobí.'' dořekla rozčílená Raya, která ještě trochu kašla z dýmu z lektvaru.

   ,,Opravdu tě zachránila, Phoebe?'' zeptala se Piper, své sestry.

   ,,Jo.''odpověděla Phoebe.

   ,,Tak o čem budeme mluvit?'' promluvila konečně Page.

   ,,Až přijde čas budu potřebovat vaši a tvých sinů pomoc.'' Raya si odkašlala a pokračovala. ,,Pocházím z Lofaolka, to je nejstarší ze světů. Lofaolka se snaží ovládnout zlo, ale to se nesm stát. Protože když padne Lofaolka, tak padnou i ostatní světy. Včetně toho vašeho.''

   ,,Počkat, počkat. A proč i mí syny?'' ptala se Piper.

   ,,Vy víte moc dobře proč. Oni dva spolu jsou mocnější než já sama. A jestli chceme bitvu vyhrát, budeme potřebovat jak vás, tak i je. Neboj v tý době. budou už umět své schopnosti ovládat.'' uklidnila Raya Piper.

10.Kapitola

 Lov

O 2 dny déle                       Stáj Eldorádo, San Francisko

   ,,Nio! Neříkej, že zase půjdeme na lov.'' rozčiloval se trochu Grisold, když uviděl Niu v loveckých(elfských) věcech a s lofaolskou uzdou a sedlem.

   ,,Tentokrát, to je naposledy Grisolde. Už mně ten chlap štve. Třikrát jsem mu dávala šanci, tentokrát nedostan žádnou.'' odpověděla Nia a začala Grisolda strojit. Potom ho vyvedla ze stáje, nasedla a cvalem se rozjela do blízkých lesů.

*  *   *

   ,,Tak, ale víš, že mně už štveš? Dala jsem ti tři šance a ani jednu z nich si nevyužil. A v mím rajónu nikdo nikoho vraždit nebude.'' Řekla Nia muži, který stál s nožem nad křičící ženou. Jen to Nia dořekla, tak vystřelila šíp. Šíp se muži zaryl do paže v které držel nůž. Muž nůž upustil a chytl se za paži. Mezitím Nia sesedla z Grisolda, vytasila dračí meč a hrotem meče se dotkla mužova krku. Muž pozvedl hlavu a nevěřícně zíral na Niu. ,,Ani nevíš, jak ráda bych tě zabila. Ale nehodlám se stát vrahem, jako seš ty. A proto tě teď svážu a oba dva vás odvedu k civilizaci, aby si tě převzali detektivové, ktrý jsou na tebe úplně nažhavený." řekla Nia a přitom trochu kroutila mečem. Potom si sundala z ramena krátké lano a svázala muže. Mezitím se žena začala vzpamatovávat, a tak k ní Nia přistoupila . Žena začala pištět, protože už měla vykřičené hlasivky. Nia na ní vlídně promluvila: ,,Ššš, neboj já ti neublížím. Všechno už je dobré. Koukni ten grázl už je svázaný." řekla a ukázala na muže. Nia si všimla, že se žena třese zimou. Nia si rozepla sponu od pláště a plášť podala ženě. ,,Na vem si ho. Je to teplý plášť." Žena chvíli váhala, ale potom si plášť od Nii vzala. Nia zapískala a Grsold k ní poslušně přiklusal. Potom přistoupila k ženě a zeptala se jestli není zraněná, žena v odpověď kývla hlavou, že není zraněná. Potom Nia vzala ženu a vyhodila jí Grisoldovy do sedla. Nia šla k muži, vytáhla z pod opasku co jí držel meč, a praštila muže do hlavy, muž se jenom bezvládně zřítil k zemi. Byl v bezvědomí. Nia schovala zbraň a mužovo bezvládné tělo dala za Grisoldova sedlo. ,,Neboj se ano? Ten grázl ti už nic neudělá a Grisold tě neschodí. Jenom se musíš pevně držet." žena kývla že rozumí. ,,Tak super. Jdeme Grisolde!" řekla Nia, rozeběhla se a Grisold jí pomalím cvalem následoval.

   Nia zastavila až u silnice. Tam potom sundala mužovo bezvládné tělo z Grisolda a dala ho do příkopu vedle silnice. Potom pomohla ženě slézt z Grisolda. Nia tam se ženou stála do té doby, než začli být slyšet sirény a vidět světla policejních aut. ,,Tak, abych už jela. Určitě vám dají deku, takže potom plášť dejte detektivovy Haleovy. A řekněte mu, ať mi vrátí plášť se šípem, a že mně najde ve stáji Eldorádo, ať se ptá po Kathhen Stephensové." řekla Nia ženě, když nasedala na Grisolda. Potom stočila Grisolda a cvalem se rozjela zpět do lesa, kde hned zmizela.

*   *   *

druhý den ráno Stáj Eldorádo, San Francisko

   ,,Kde můžeme najít Kathen Stephensovou?" ptal se detektiv Hale, vedoucí stáje.

   ,,Támhle v ohradě, pojďte zavedu vás k ní. Ale ještě chvilku počkejte bude plnit sázku." řkla vedoucí stáje a vedla detektiva Hale k jedné z ohrad.

   ,,Jakou sázku bude plnit?" ptal se detektiv Hale.

   ,,Musí projet obtížnou trasu zručnosti, potom si za plného cvalu stoupnout a dvakrát se trefit šípem do terče."

   ,,Cože? Něco takovýho se dá zvládnout?" vyhrkla ze sebe detektiv Carterová.

   ,,Kathen to zvládne, levou zadní." řekla vedoucí stáje a usmálase na detektivy. ,,Á, už jsme tu." řekla vedoucí stáje a potom úkazala na koně s jezdcem, kteří stáli na jednom konci ohrady. ,,Támhle je Kathen."

   Nia byla oblečena v elfských věcech, protože se hodí na tuhle jízdu. U levého boku se jí houpal její obouruční meč, přes rameno měla luk, na zádech toulec šípů a pod sebou nedočkavého Grisolda. Naposledy si očima projížděla trať. Potom Grisoldovy povolila otěže a trochu ho pobídla. Grisold hned reagoval a divokým cvalem se rozjel kupředu.

   Nia se sklonila pro kolík co byl zapíchnutý v zemi a sebrala ho. Rychle přehmátla, tak aby jí kolík dobře seděl v ruce a hned ho zarazila do jedneho z panáků. Potom Grisolda trochu zabrzdila a najela do slalomu z ohebných tyčí. Grisold se mrštně ohýbal kolem tyčí, tak že se jich skoro ani nedotýkal. Když yjeli za slalomu, tak Nia Grisolda stočila směrem na dalšího panáka, Grisold se znovu rozjel divokým cvalem. Nia rychle vytasila meč a panákovy usekla hlavu. Potom meč dala nad hlavu, vodorvně se zemí, a mířila na malí kroužek na stožáru. Kroužek se navlíkl na meč a utrhl se z provázku. Potom Nia zapícha meč do srdce třetího a posledního panáka. Nakonec stočila Grisolda rovnoběžně s terčem a začala si stoupat do sedla. Grisold se rozjel divokým cvalem. Když Nia stála, tak si stáhla z ramene luk a šáhla do toulce pro šíp. Šíp položila na tětinu luku, zamířila a vystřelila. Trefa do černého, nikdo ani nemukl. Potom se odrazila a přemetem skočila z Grisolda. V přemetu si šáhla znovu do toulce pro šíp, dala ho na tětinu, zamířila a vystřelila. Nia dopadla na nohy, chvíli tam stála. dívala se na terč a nemohla uvěřit, že se jí to povedlo. Když k ní přiklusal Grisold, tak ho chytla za otěže a jemně ho začala hladit po šíji. ,,Skvělá práce Grisolde." zašeptala Nia Grisoldovy a dala mu pusu na chmíří.

   Dav okolo ohrady jenom němně zíral na Niu a Grisolda. Nia vzala Grisolda za otěže a odešla s ním do stáje, kde ho v jeho boxu začala odstrojovat.

   ,,To byla pěkná jízda. Já jsem detektiv Hale."

   ,,Hmm." odpověděla Nia a dál odstrojovala Grisolda, jako by tam nikdo nebyl.

   ,,Tady jsem vám něco přinesl." řekl detektiv a podal Nie palášť a šíp.

   ,,Děkuji." odvětila Nia a vzala si od něj plášť a šíp. Potom dala Grisoldovo sedlo a uzdečku na věšák, který byl připevněný na boxu. Zavřela box a šla směrem k ohradě, detektiv Hale jí následoval.

   ,,Můžu se vás ne něco zepta?" otázal se detektiv.

   ,,A na co?" řekla Nia, zastavila se, otočila se a podívala se detektivovy poprvé do očí.

   ,,Jak jste věděla, kde ten maniak je?" detektiv se také zastavil a podíval se Kathen do očí. Zalekl se jejích rudě červených očí a nevydržel její pohled.

   ,,Intuice, detektive, intuice." řekla Nia znovu se obrátila a pokračovala v chůzi.

   ,,Chceme vám dát ocenění za záchranu lidských životů a dopadnutí nebezpečného vraha."  řekl detektiv Kathen. Mezitím dorazili do ohrady, kde byla postavená trasa zručnosti. Kathen chvíli mlčela, potom ale došli k terči, kam střílela šípy a detektivovy se dostala odpověď.

   ,,Takže za prví: Byl to chudák a né vrah-" řekla Nia, vyndala z terče jeden svůj šíp a dala ho do toulce ,,-za druhý: Byla to maličkost a aspoň jsem se zabavila, konečně něčím jiným, než pořád dokola kydaní hnoje-" Nia vytáhla druhý šíp s terče a dala ho do toulce. ,,a za třetí: Nechce žádný ocenění, nebo co mi to chcete dát."

   ,,Ale proč?"

   ,,Protože a přestože." řekla Nia a odešla směrem do stají. Když byla ve stájích vzala Grisoldovo sedlo a uzdečku a otevřela box vedla Grisolda, kde stála žlutá klisna. ,,Ahoj Isolde. Půjdem se projet?" zeptala se Nia klisny s láskou v hlase a v odpověď jí bylo jemné zařehtání. Nia klisnu začala strojit.

   ,,Ještě jste mi pořád neodpověděla." ozvalo se z uličky mezi boxy. Ve vchodu do boxu stál opřený o box detektiv Hale. Nia zrovna dotahovala podbřišník, takže akorát pozvedla oči a detektiva jimy propíchla.

   ,,Vy si nedáte pokoj, že ne? Dejto to vaše vyznamenání někomu jinýmu, já o něj nemám zájem." řekla Nia, už trošku naštvaně a zapla poslední přesku.

   ,,Ale proč?"

   ,,Pro slepičí kvoč! A teď mně prosím omluvte. Musím projet svou klisnu." řekla Nia a vyvedla Isolde z boxu. Před stájemy Nia nasedla a Isolde s rozešla. Nia jí hned zastavila a podívala se na příjezdovou cestu. Tam seděli na motorkách tři muži. ,,A kruci! Tak Isolde nejspíš se hodně rychle projedem." pošeptala Nia Isolde u ucha a pohladila klisnu u krku.

   ,,Co jste říkala?" zeptal se zvědavě deektiv Hale.

   ,,Zítra na vás budu čekat na severním konci mostu v San Francisku a dávejte si pozor, ať vás nikdo nesleduje, jako dneska." řekla Nia a podívala se detektivovy do očí.

   ,,Dobrá, ale v kolik hodin?"

   ,,Ve tři odpoledne." odpověděla Nia. Potom se odvrátila od detektiva a pronikavě zapískala. ,,Ahoj hoší! Že vám to, ale trvalo co?" křikla na muže na motorkách Nia.

   V tom se Isolde vzepjala a když dopadla na zem, tak mohutným odrazem vyjela vpřed. Isolde jela divokým cvalem a Nia si mezitím chystala luk a šípy.

   Muži na motorkách chvilku váhali, ale potom přidali plyn a vyrazila pronásledovat Niu.